O nás

Klára Maksimović Doležalová
Klára Maksimović Doležalová

Dobrý den, jsme rodina Maksimović. Nejsme potravináři, ani velkoproducenti. Každý máme úplně jinou profesi. Jsme ale lidé, kteří milují slunce a vše, z čeho sálá. 

Také sledujete s obavami, jak se naše planeta mění? Jak už bez chemie a umělých dodatků skoro nejde nic vyrobit? My to ale dokážeme! Od nás si můžete koupit "skutečnou" a zdravou potravinu, plnou blahodárných látek pro naše tělo. 

Olivový olej doma používáme odjakživa a dobře známe jeho hodnotu pro lidský organismus. Také jsme "fajnšmekři" a hledali jsme vždycky jen ten nejchutnější. Když se proto před lety naskytla příležitost koupit olivový háj na chorvatském ostrově Šolta, neváhali jsme ani vteřinu. Chtěli jsme pro své děti, příbuzné a nejbližší přátele vyrábět olej ve zcela biologických podmínkách a bez chemie.

A nejen to! Učarovala nám možnost výroby oleje tradiční, tisíce let starou metodou. Považujeme za zázrak, když můžeme na naší už tak poničené planetě vyrábět super čistou a zdravou potravinu. Stejnou, jakou vyráběli naši předkové před tisíci lety!

Časem se naše plantáže rozrostly natolik, že už můžeme náš olej, kromě rodiny a přátel, nabídnout i vám. Vám všem, kteří s námi sdílíte touhu, jíst chutně, zdravě a kvalitně. Tedy, ne proto, abychom měli plná břicha, nýbrž proto, abychom byli zdraví, plní energie a duševní pohody.

Pokaždé, když se procházíme olivovými háji, uvědomujeme si to bohatství. Čerstvý slaný vítr, slunce, čistá půda a olivovníky, které tu rostou stovky let. Je v nich nezdolná síla přežít. Přežijí i nás. Ne nadarmo se stala olivová větev či oliva symbolem věčnosti, zdraví, nezdolnosti a míru.